Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Φωτορεπορτάζ ΡΟΔΟΤΟΠΙ - ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑ (1-1)

Το Σάββατο 3/11/2012 το Ροδοτόπι υποδέχτηκε τον Κένταυρο Μουσιωτίτσας με τον αγώνα να λήγει ισόπαλος 1-1. Το πρώτο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στην φιλοξενούμενη ομάδα που εκτός από το τέρμα που πέτυχε με πέναλτι,

είχε άλλες δυο κλασικές ευκαιρίες.
      Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κένταυρος έδωσε χώρο στους γηπεδούχους με αποτέλεσμα να έρθει και η ισοφάριση. Μια καλή ευκαιρία πιστώνεται στον Κένταυρο όπου σε ένα σουτ του Νικόπουλου Δημήτρη ο τερματοφύλακας με μια υπέροχη εκτίναξη έδιωξε την μπάλα.
     Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα για μια φάση στο πρώτο ημίχρονο όπου σε μια φάση διαρκείας η μπάλα φαίνεται να έχει περάσει καθαρά τη γραμμή του τέρματος, παρόλα αυτά ο διαιτητής έδειξε "παίζετε" (ο επόπτης ήτανε εκτός θέσης για πολλοστή φορά στον αγώνα)
     Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα είχαμε εναν σοβαρό τραυματισμό του τερματοφύλακα της Μουσιωτίτσας ο οποίος δέχτηκε τις τάπες ενός παίχτη (άθελά του φυσικά) στο πρόσωπο, με αποτέλεσμα να διακομιστεί με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.
     Η διαιτησία για μια ακόμη φορά φρόντισε να τσιτώσει τα νεύρα και των δυο ομάδων...